News Flash:

Programul complet al Festivalului pentru Publicul Tanar Iasi

20 Septembrie 2013
1517 Vizualizari | 0 Comentarii
Reprezentantii Teatrului pentru Copii si Tineret "LuceafarulIasi a facut public programul complet al Festivalului International de Teatru pentru Publicul Tanar (FITPT), eveniment ajuns la cea de-a VI-a editie, programat a se desfasura in intervalul 5 - 11 octombrie, pe scena institutiei anterior mentionate. De precizat ca tema editiei din acest an este "Ludic". Iata mai jos, programul complet al evenimentului.
1 octombrie, Parcul de cultura Copou - prefata FITPT: FITPT Iasi, Un festival in imagini (expozitia de fotografii „pe gard”).
SIMBATA, 5 octombrie
Ora 10:00, Sala Mica - Compania Noisy Oyster Marea Britanie: Cu sunt Bob
Ora 19:00, Sala Mare - Teatrul Luceafarul Iasi: Deschiderea oficiala Printul Fericit dupa Oscar Wilde (premiera)
Ora 20:30, esplanada teatrului - spectacol de video maping (realizator videoartist Andrei Cozlac)
DUMINICA, 6 octombrie
Ora 10:00, Sala Mica - Compania Noisy Oyster Marea Britanie: Eu sunt Bob
Ora 11:30, Sala Mare - Teatrul Odeon Bucuresti, Asociatia "Clasic e fantastic": Copilaria lui Vivaldi
Ora 17:00, atrium Palas Mall - Teatrul de Stat pentru Tineret Kabarovsk Rusia: PLATE… UTOPIA MEDITERANEANA  
Ora 17:00, Carturesti Palas - spectacol-lectura Unu+Unu de Lucian Dan Teodorovici
Ora 19:00, Sala Mare - Teatrul ODEON Bucuresti: NATURA MOARTA CU NEPOT OBEZ
LUNI, 7 octombrie 
Ora 10:00, Sala Mica - Irene Laros PuppenTheatre Olanda: DEKSELS!
Ora 11:00, Sala Mare - Teatrul TANDARICA Bucuresti: RAPUNZEL
Ora 17:00, Carturesti Palas - spectacol-lectura Straini cu abilitati extraordinare de Saviana Stanescu
Ora 17:00, Atrium Palas Mall, Teatrul GULLIVER Galati PACALA
Ora 19:00, Sala Mare - Teatrul ACT Bucuresti: CAPRA CU TREI IEZI studiu gastronomic
MARTI, 8 octombrie
Ora 10:00, Sala Mica - Irene Laros PuppenTheatre Olanda: DEKSELS !
Ora 10:00 si 11:30, Sala Mare - JES Sttutgart Germania: MAMA SARE SI TATA SARE-PIPER 
Ora 17:00, Carturesti Palas - spectacol-lectura Prima data de Michal Walczak (Polonia)
Ora 18:00, Sala Mica -  Teatrul ACT Bucuresti: JOCURI IN CURTEA DIN SPATE
MIERCURI, 9 octombrie
Ora 10:00, Sala Mica - Compania PAVEL VANGELI Cehia: SWINGING MARIONETTES
Ora 17:00 - lansare de carte 
Ora 18:00, Sala Mica - ZIC ZAC spectacol de dans contemporan - productie independenta
Ora 19:00, Sala Mare - Teatrul National Sibiu: FELII one woman show cu OFELIA POPII
JOI, 10 octombrie
Ora 10:00, Sala Mica - Compania PAVEL VANGELI Cehia: SWINGING MARIONETTES
Ora 11:30, Sala Mare - Teatrul PUCK Cluj Napoca: DRAGOSTEA CELOR TREI PORTOCALE 
Ora 17:00, Carturesti Palas - spectacol - lectura Soldata lu' buni de Mihaela Michailov
Ora 19:00, Sala Mare - Teatrul NOTTARA Bucuresti: METODA 
VINERI, 11 octombrie
Ora 10:00 si 11:00, Sala Mica - Teatrul de VENTRILOCIE Bucuresti  AVENTURI CU ROMEO  ALUNA SI BUNICUTA JULIETA
Ora 18:30 - lansare de carte: duplex Paris/Iasi Theatre/Teatru de Denis Emorine
Ora 19:00, Sala Mare - Teatrul Tineretului Piatra Neamt: O… LADA (premiera).
Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.

luceafarul iasi programul complet fitpt ludic
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Cultural.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1674 (s) | 23 queries | Mysql time :0.013530 (s)