News Flash:

Programul teatrelor bucurestene in perioada 28 septembrie - 4 octombrie

28 Septembrie 2015
1034 Vizualizari | 0 Comentarii
Programul principalelor institutii de teatru din Bucuresti in perioada 28 septembrie - 4 octombrie:

Teatrul National Bucuresti: Sala Pictura: marti, 29 septembrie, ora 19:30 - "Micul infern", regia Mircea Cornisteanu; joi, 1 octombrie, ora 19:30 - "Micul infern", regia Mircea Cornisteanu; miercuri, 30 septembrie, ora 20:00 - "Omul care a vazut moartea", regia Dan Tudor; sambata, 3 octombrie, ora 20:00 - "Allegro, ma non troppo", regia Razvan Popa; duminica, 4 octombrie, ora 20:00 - "Intre noi e totul bine", regia Radu Afrim;

Sala Studio: marti, 29 septembrie, ora 19:30 - "Sinucigasul", regia Felix Alexa; joi, 1 octombrie, ora 19:30 - "Barfe, zvonuri si minciuni", regia Ion Caramitru; vineri, 2 octombrie, ora 19:30 - "Barfe, zvonuri si minciuni", regia Ion Caramitru; sambata, 3 octombrie, ora 19:30 - "Dumnezeu se imbraca de la second-hand", regia Ion Caramitru; duminica, 4 octombrie, ora 20:00 - "Molto, gran’ impressione", regia Dan Tudor;

Sala Mare: miercuri, 30 septembrie, ora 19:00 - "Toti fiii mei", regia Ion Caramitru;

Sala Media; vineri, 2 octombrie, ora 20:00 - "Carte de vizita", regia Eugen Cristea; sambata, 3 octombrie, ora 20:00 - "20 de ani in Siberia", regia Sorin Misiriantu; duminica, 4 octombrie, ora 11:00 - Teatrul National pentru copii;

Sala Atelier: sambata, 3 octombrie, ora 20:00 - "Terorism", regia Felix Alexa; duminica, 4 octombrie, ora 20:00 - "Cinci femei de tranzitie", regia Rodica Popescu Bitanescu.

Teatrul Odeon: Sala Studio: marti, 29 septembrie, ora 20:00 - "Tipografic majuscul", de Gianina Carbunariu; joi, 1 octombrie, ora 19:30 - "Pescarul si sufletul sau", regia Carmen Lidia Vidu; vineri, 2 octombrie, ora 19:30 - "Poveste despre tatal meu", regia Gelu Colceag; sambata, 3 octombrie, ora 19:30 - "Sefele", regia Sorin Militaru; duminica, 4 octombrie, ora 19:30 - "Eu. O casa de papusi", regia Carmen lidia Vidu;

Sala Majestic: duminica, 4 octombrie, ora 19:00 - "Trei generatii", regia Dinu Cernescu.

Teatrul Bulandra: Sala "Toma Caragiu": marti, 29 septembrie, ora 19:00 - "Omul cel bun din Seciuan", regia Andrei Serban; joi, 1 octombrie, ora 19:00 - "Pescarusul", de Antoaneta Cojocaru; vineri, 2 octombrie, ora 19:00 - "Oscar si Tanti Roz", regia Chris Simion; sambata, 3 octombrie, ora 19:00 - "Oscar si Tanti Roz", regia Chris Simion; duminica, 4 octombrie, ora 19:00 - "Conversatie dupa inmormantare", regia Alexandru Darie;

Sala "Liviu Ciulei": joi, 1 octombrie, ora 19:00 - "Rata salbatica", regia Peter Kerek; vineri, 2 octombrie, ora 20:00 - "Sarpele in iarba", regia Emil Hostina; sambata, 3 octombrie, ora 19:00 - "Rata salbatica", regia Peter Kerek; duminica, 4 octombrie, ora 20:00 - "Arlechino moare?", de Antoaneta Cojocaru.

Teatrul Nottara: Sala "George Constantin": joi, 1 octombrie, ora 19:00 - "Vestul singuratic", regia Cristi Juncu; vineri, 2 octombrie, ora 19:30 - "Femei de post", regia Andreea Vulpe; sambata, 3 octombrie, ora 19:30 - "Aici nu-i de joaca", de Catrinel Dumitrescu.

Vezi si Ce spectacole mai pot vedea copiii la Teatrul Luceafarul

Teatrul Mic: vineri, 2 octombrie, ora 19:00 - "Trei gemeni venetieni", regia Nona Ciobanu.

Teatrul Foarte Mic: marti, 29 septembrie, ora 19:00 - "Un dusman al poporului", regia Ioana Paun; miercuri, 30 septembrie, ora 19:00 - "Un dusman al poporului", regia Ioana Paun; joi, 1 octombrie, ora 19:00 - "Numele", regia Vlad Cristache; vineri, 2 octombrie, ora 19:00 - "Vania si Sonia si Masa si Spike", regia Horia Suru.

Teatrul de Comedie: Sala "Radu Beligan": joi, 1 octombrie, ora 19:00 - "Spiritul de familie", regia Radu Beligan; vineri, 2 octombrie, ora 19:00 - "O scrisoare pierduta", regia Alexandru Dabija; sambata, 3 octombrie, ora 19:00 - "Bani din cer", regia Horatiu Malaele; duminica, 4 octombrie, ora 19:00 - "In plina glorie", regia Razvan Mazilu;

Vezi si Spectacolul "Nu toti sunt eroi", de Cristina Lilienfeld si Smaranda Gabudeanu

Sala Studio: miercuri, 30 septembrie, ora 19:30 - "La vita e bella", regia Vlad Cristache;

Sala Noua: sambata, 3 octombrie, ora 19:00 - "Ibsen Incorporated", regia Catinca Draganescu.

Teatrul Evreiesc de Stat: (se joaca la Teatrul de Arta) marti, 29 septembrie, ora 19:00 - "Mazl Tov... and justice for all", regia Andrei Munteanu; (se joaca la Teatrul de Arta) miercuri, 30 septembrie, ora 19:00 - "Asta seara: Lola Blau!", regia Alexandru Dabija; (se joaca la Teatrul de Comedie, sala "Radu Beligan") miercuri, 30 septembrie, ora 21:00 - "Frau Hess si gradinile ei", regia Alexander Hausvater.

Teatrul Metropolis: marti, 29 Septembrie, ora 19:00- "Peretele", regia Lia Bugnar; vineri, 2 octombrie, ora 19:00 - "Peretele", regia Lia Bugnar; sambata, 3 octombrie, ora 16:00 - "Lectia de violoncel", regia Felix Alexa; duminica, 4 octombrie, ora 17:00 - Lectia de violoncel", regia Felix Alexa.

Creart - Teatrelli: joi, 1 octombrie, ora 19:00 - "Hotel California", de Gelu Colceag.

Godot Cafe-Teatru: luni, 28 septembrie, ora 20:00 - "Barbatii sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus", regia Doina Antohi; marti, 29 septembrie, ora 20:00 - "XXL Fat Pig", regia Cristi Juncu; miercuri, 30 septembrie, ora 20:00 - "Un cuplu ciudat", regia Doina Antohi; joi, 1 octombrie, ora 19:00 - "Cine iubeste plateste", regia Vlad Massaci; joi, 1 octombrie, ora 21:45 - "Jurnalul lui Adam si al Evei", regia Eugen Gyemant; vineri, 2 octombrie, ora 19:00 - "Paravan. 2 telefoane", regia Matei Lucaci-Grunberg; sambata, 3 octombrie, ora 11:00 - "Little Impro" - teatru de improvizatie pentru copii; sambata, 3 octombrie, ora 19:00 - "Mizantropul", regia Alexandru Mazgareanu; sambata, 3 octombrie, ora 22:00 - "Intuitia masculina" - Trilogia americana (partea a III-a), un spectacol al DramaForTheMasses; duminica, 4 octombrie, ora 15:00 - "Masculin/Feminin", regia Lia Bugnar; duminica, 4 octombrie, ora 19:00 - "All new people", regia Matei Lucaci - Grunberg;

Godot SubScena
: vineri, 2 octombrie, ora 19:00 - "Spectacol de varietati", regia Ionut Anghel; sambata, 3 octombrie, ora 19:00 - "Feisbuc’", regia Alexandru Jitea; duminica, 4 octombrie, ora 19:00 - "La ginecolog", regia Alexandru Jitea; duminica, 4 octombrie, ora 21:30 - "Box FM", regia Radu Iacoban.

Teatrul ACT: vineri, 2 octombrie, ora 19:00 - "Cont(r)acte", regia Cristi Juncu; duminica, 4 octombrie, ora 19:00 - "Absolut!", regia Alexandru Dabija.

In Culise: marti, 29 septembrie, ora 20:00 - "Scrisori catre Rita" - The Show, regia Cristian Bajora; miercuri, 30 septembrie, ora 20:00 - "Black Friday Love", regia Cristian Bajora.

Teatrul Luni: miercuri, 30 septembrie, ora 19:30 - "KMRL", regia Irina Istratescu; joi, 1 octombrie, ora 19:30 - "Gabriel", de Dumitru Georgescu; duminica, 4 octombrie, ora 11:00 - "Apolodor".

Teatrul de Arta: duminica, 4 octombrie, ora 20:15 - "Dictionar explicativ al iubirii romane".

Teatrul Elisabeta: marti, 29 septembrie, ora 20:00 - "Toc Toc", regia Ricard Reguant; joi, 1 octombrie, ora 19:00 - "Boeing Boeing", regia Serban Puiu.

Teatrul Tandarica: miercuri, 30 septembrie, ora 10:00 - "Punguta cu doi bani", regia Decebal Marin; joi, 1 octombrie, ora 10:00 - "Ursul pacalit de vulpe", regia Paul Ionescu; sambata, 3 octombrie, ora 10:00 - "Motanul incaltat", regia Cristian Pepino; sambata, 3 octombrie, ora 11:00 - "Ridichea uriasa", regia Paul Ionescu; sambata, 3 octombrie, ora 12:00 - "Motanul incaltat", regia Cristian Pepino; duminica, 4 octombrie, ora 10: 00 - "Mica sirena", regia Gabriel Apostol; duminica, 4 octombrie, ora 12:00 - "Mica sirena", regia Gabriel Apostol.

Teatrul "Ion Creanga": luni, 28 septembrie, ora 10:00 - "Inima rece", regia Sorana Coroama-Stanca.

Teatrul Excelsior: (Excelsior Teen-Fest) Sala Mare: luni, 28 septembrie, ora 17:00 - "Vicleniile lui Scapino", regia Alexandru Mazgareanu; marti, 29 septembrie, ora 16:00 - "Coro Nero", regia Veronica si Catalin Patru; miercuri, 30 septembrie, ora 18:00 - "Flori pentru Algernon", regia Iulia Colan; joi, 1 octombrie, ora 18:00 - "Profu’ de religie", de Bobi Pricop; vineri, 2 octombrie, ora 17:00 - "Thomas Sawyer", regia Horia Suru;

(Excelsior Teen-Fest) Sala Studio: vineri, 2 octombrie, ora 16:00 - "a little drop of Hamlet", regia Lenus Teodora Moraru;

(Excelsior Teen-Fest) Sala "Toma Caragiu" (Teatrul Bulandra): luni, 28 septembrie, ora 19:00 - "O poveste ciudata cu un caine la miezul noptii", regia Vlad Massaci;

(Excelsior Teen-Fest) Unteatru: marti, 29 septembrie, ora 18:00 - "La tiganci", regia Andrei si Andreea Grosu;

(Excelsior Teen-Fest) Sala Mica (Teatrul National Bucuresti): miercuri, 30 septembrie, ora 20:00 - "Actorchestra", regia Horia Suru.
Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.

teatru bucuresti sala studio sala mare sala media sala atelier teatru
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2019 - Cultural.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1715 (s) | 23 queries | Mysql time :0.014992 (s)